Zielona Biblioteka

Pajacyk - logo Przyjaciela Przyrody i KsiążekProjekt dofinansowany ze środków budżetu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, przeznaczonych na edukację ekologiczną w ramach Miejskiego Centrum Ekologicznego „Zielona Biblioteka”, w tym: na zakup literatury ekologicznej, organizację konkursów, odczytów, konferencji, lekcji bibliotecznych i wystaw związanych  z ochroną środowiska -  kwota dofinansowania - 60 000 zł.

W ramach projektu organizowana jest akcja Przyjaciel Przyrody i Książek obejmująca wypożyczanie przedszkolakom plecaczków z książkami i audiobookami, spotkania w przedszkolach z pisarzami, ilustratorami oraz ekologiczne teatrzyki.

Co jesień w ramach Zielonej Biblioteki organizowany jest Tydzień Ekologiczny – cykl warsztatów, spotkań, zajęć, spektakli skierowanych do różnych grup wiekowych, a podejmujących tematykę ekologicznego, naturalnego trybu życia oraz ochrony przyrody i zasobów.

Projekt Młodzi kreatywni – interaktywni

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

ibukcitywalk

 logo bookcrossing