Spotkanie z Michałem Szczęśniakiem pt. "Amerykański sen - USA"

plakat-Spotkanie z Michałem Szczęśniakiem pt. "Amerykański sen - USA"   10 września 2019, godz. 17.00    Filia nr 5 (Damrota 32)

Zapraszamy na spotkanie w ramach Klubu Podróżnika z Michałem Szczęśniakiem pt. „Amerykański sen - USA” oraz wernisaż wystawy fotografii pt. „Podróż intuicyjna”, który odbędzie się 10 września 2019 r. o godz. 17.00 w Filii nr 5, ul. Damrota 32.

 

 Podróżowałem trzy miesiące po Stanach Zjednoczonych. Zacząłem moją podróż od Nowego Jorku, gdzie wzdłuż wybrzeża udało mi się dojechać aż do Florydy na Key West, a następnie Nowy Orlean, Teksas, Las Vegas, Kalifornia, południowa Dakota, Chicago i New Jersey. Udało mi się objechać cały kraj i poznać wielu interesujących ludzi. Obserwowałem ich życie, szukając odpowiedzi, czym tak naprawdę jest amerykański sen.

 Mój sen o Ameryce się spełnił, oswoiłem się z językiem angielskim, pokonując swoje lęki. Byłem szczęśliwy, że mogłem zobaczyć tak wiele niesamowitych miejsc w USA. Czułem się bardzo wdzięczny, że nauczyłem się od Amerykanów tak wiele. Zrozumiałem, czym jest amerykański sen dla Amerykanów, choć różnił się od mojego, to wiele rzeczy było wspólnych.

 Ludzie uwielbiają marzyć, a najważniejsze jest spełniać swoje marzenia. Mamy inne priorytety, inaczej realizujemy swoje cele, jesteśmy tak różni od siebie, ponieważ wychowani byliśmy w innych kulturach. Amerykanin czy Polak to bez różnicy, każdy ma prawo do własnego snu.

Zapraszam na podróż, gdzie opowiem o tym, co nauczyłem się od Amerykanów i czym dla nich jest amerykański sen. Dowiesz się, czy rzeczywiście życie w Stanach Zjednoczonych jest tak piękne, jak pokazują na filmach.

 

…. A może warto się obudzić i przestać śnić…. ?  inne Klub Podróżnika

Projekt Młodzi kreatywni – interaktywni

Projekt Złote książki w górach i miastach jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

100 książek na 100 lat Niepodległości 1918-2018

Biblioteka Cyfrowa

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica

Blog Miejskiej Biblioteki Publicznej

ibukcitywalk

 logo bookcrossing